Některé ženy mají dojem, že čím jsou starší, tím se musí líčit méně nápadně, protože by působily staře. To ovšem není úplně pravda. Ono velmi záleží nejen na příležitosti, ale i stylu líčení a kvalitě výrobků. Pokud už víte jak na to, může si i žena po čtyřicítce dovolit výrazné líčení. A pokud to nevíte, rádi vám to prozradíme.

Výrazné líčení se hodí zejména někam na večírek, ale pokud zvolíte jen jeden výraznější prvek (například rtěnku), hodí se znatelnější make-up i pro denní líčení. Jak na to, aby vše působilo esteticky? Stačí jen pár drobných triků.

Rty – poutač pohledů

Kdo tvrdí, že od určitého věku se nehodí k ženě výrazná rtěnka – ten se plete. Opak je pravdou. Červená, výrazná růžová či lichotivá korálová – našpulte rty a honem před zrcadlo. To, co nevypadá hezky na ženě žádného věku, je pouze rozpitá, rozmatlaná rtěnka. Toho se vyvarujete tím, že nejdříve nanesete na rty konturovací tužku v odstínu svých rtů. Tím zamezíte, že se rtěnka dostane tam, kde nemá. Tedy přes okraj rtů. Navíc díky konturky rty opticky zpevníte, vyplníte a budou vypadat plnější. Těžké textury rtěnek nahraďte lehkým hydratačním složením fixů či lesků na rty – vypadají šťavnatě a mladistvě. Pestrých barev se bát rozhodně nemusíte.

Metalické oční stíny

Ano, lesklé stíny vypadají pěkně na mladé kočce, která nemá vrásky. To je problém mastných stínů. Nicméně i ve čtyřicítce je možné použít trochu toho stříbrného lesku na oční víčka díky metalickým tužkám, které se nerozpíjí. Před líčením nanesete na oční víčko trochu make-upu i pudru či tvářenky. Teprve poté si nakreslete jemnou oční linku. Tužky na oči skladujte v lednici, případně ji tam vložte 15 minut před líčením – nebude se drolit a nakreslí krásnou a celistvou linku. Používejte jen kvalitní tužky, které neulpívají v koutcích oka a nevytváří nevzhledné shluky. Těm mastným se vyhněte obloukem.

Obočí

S přibývajícími léty obočí řídne a hůř se upravuje. To co právě vy potřebujete, jsou pěstované obloučky – tedy tvar obočí. Při vytrhávání myslete na to, že méně je někdy více a nepřehánějte to. Na tvar obočí existují plastové šablonky, štěteček a pigment, který si nanesete přesně podle tvaru. Zkusit můžete i řasenku na obočí. Máte-li s tím problém, pak šup ke kosmetičce. Obočí se dá dnes vyčarovat stejně, jako semipermanentní řasy – musíte však docházet na doplnění. Další možnost je permanentní make-up nebo sérum na růst obočí. Počítejte však s tím, že to 2 měsíce trvá. Nicméně s výsledkem budete více než spokojená.

Obrázek: pixabay.com