Podzimní i zimní kolekce už jsou v obchodech, takže by se nakupovalo o sto šest, ale komu by se chtělo utrácet nehorázné sumy? Inspirujte se našimi radami, jak postupovat při podzimních nákupech.

Dvakrát měř a jednou řež

Než vyrazíte na nákupy, udělejte si seznam, co vše skutečně nutně potřebujete. Nenechte se strhnout trendy, které jsou typické jen pro jednu sezónu, a raději vsaďte na nesmrtelné kousky. Být trendy můžete i díky drobným trikům a detailům. Mnohem lepší je koupit klasický svetr a doplnit jej o módní doplňky, než svetr, který skončí v zapomnění, ale bude stát balík peněz.

Kolik můžete investovat?

Dávejte si dobrý pozor, abyste neinvestovali celou výplatu do oblečení. Ono je sice fajn mít plnou skříň novinek a trendy kousků, méně zábavné je pak vyjít s kapkou peněz do další výplaty. Pokud nedokážete kočírovat nákupní horečku, pak nechte raději platební kartu doma v šuplíku a vezměte si jen určitou hotovost.

Nenechte se znechutit

Nekupujte něco, co se vám na první dojem nezdá jen proto, že jste zatím nenatrefili na parádní kousek a toužíte si stůj co stůj z nákupu něco domů přinést. Když už, tak si běžte raději udělat radost do drogerie, kupte si masku na obličej, pěkný lak na nehty nebo podzimní a zimní punčošky, které určitě využijete. Je to lepší než utratit za zimní bundu, která vypadá skvěle, ale příliš nezahřeje.

Nenechte se zlákat módními výstřelky

Kabát s krátkým rukávem? Ano, vypadá bezesporu zajímavě a jen tak někoho v něm nepotkáte. Ale opravdu chcete stát 15 minut v zimě na zastávce a kosit zimu, přemlouvat hodinky a nedočkavě vyhlížet autobus? Nebylo by vám v takovém okamžiku lépe v teplé bundě? Věřte, že v některé okamžiky dáte přednost pohodlí a teplu před módou. A ještě si ušetříte peníze, protože právě za parádu se mnohdy platí více než za klasiku.

Klasické kožené boty, bílý nátělník, rifle to vše tváří obyčejně, ale právě tyto kousky patří k nesmrtelným a perfektně se dají kombinovat s módními doplňky, čímž svůj zdánlivě obyčejný outfit povýšíte na jiný level.

Obrázek: pixabay.com