Někdy po třicátém roce věku začíná pokožka pozvolna stárnout. Ztrácí svou pružnost, pevnost, hydrataci a začínají se tvořit drobné vrásky, které se s postupem času prohlubují. Je to zcela přirozený jev, ale ženy se tomu samozřejmě brání. Chtějí viditelnost vrásek co nejvíce oddálit. To je samozřejmě možné a díky tomu lze prodloužit vitální vzhled. Vypadat mladě, svěže je možné za předpokladu, že se budete držet některých zásad.

Včasná a pravidelná péče o pokožku

S péčí o pokožku je potřeba začít již v mladém věku. Neznamená to, že když má mladá slečna hromadu času na krémy proti vráskám, nebude o pokožku pečovat vůbec. A nejen o pokožku. Důležitou roli zde hrají čištění pleti, hydratace, pitný režim, spánek a celkový životní styl. Ponocování, kouření, alkohol, stres, nedostačující péče o pokožku ve výsledku znamená jediné, že taková žena bude muset po protivráskovém krému sáhnout mnohem dříve než žena, která žije zdravě a pečuje o sebe.

Masáž obličeje

Mimo spánku, zdravé životosprávy a vhodné kosmetiky, patří k prevenci i masáž obličeje, krku a dekoltu. Právě zde se zub času podepisuje nejvíce a nejdříve. Není potřeba navštěvovat kosmetické studio každý týden, základy se dají natrénovat i doma. Pravidelná masáž působí jako lifting. Stačí krém či olej, který vyhovuje vašemu obličeji a pár šikovných tahů.

Tvářová gymnastika

Cvičení tvářových svalů zvládne každý. Jde o přirozenou a nejlehčí metodu, jak předcházet vráskám. Před cvičením je samozřejmě dobré předem připravit pokožku tím, že bude důkladně očištěná. Existují cviky na čelo, ústa, spodní konturu tváře, pevný krk a další. Tvářová gymnastika spočívá v podstatě v cíleném a pravidelném dělání grimas. Na internetu najdete bezpočet video návodů, jak takovou tvářovou gymnastiku provádět. Pro inspiraci vkládáme video. Ručíme vám za to, že to bude legrace, při které se zasmějete. Nicméně smích je zdravý.

Jak na tvářovou gymnastiku

Obrázek: pixabay.com