Léto je známé především hromadou zábavy, spoustou koupání, výletování a horkého počasí. Dobrou náladu by mohl pokazit snad jen rozpitý make-up, slité oční stíny a slepená řasenka. Jak se tedy během léta líčit decentně a přesto vypadat šik?

Během léta je většinou pleť opálená, i když třeba nepatříte k těm, co vydrží ležet hodiny na sluníčku, obličej se vždy opálí, protože je vystaven slunečním paprskům, zatímco ostatní části těla jsou ukryty. Jemně opálená pleť vypadá moc hezky, a pokud je to s mírou, není potřeba se ničeho obávat.

Make-up

Na klasický make-up není potřeba sahat, snad jen večer na nějakou tu párty. V tomto případě nezapomeňte použít podkladovou bázi, která pokožku vyhladí a make-up udrží po dlouhé hodiny na svém místě. Budete-li make-up přeci jen používat, pak si vyberte nějakou lehkou letní verzi. Většinou je potřeba sáhnout po odstínu o jeden tón tmavším, než který používáte běžně. Letní make-up je více fluidní a hydratační.

Bronzer

Bronzer je naprosto skvělý vynález. Rozjasní pokožku a vypadá přirozeně. Stačí jemně zvýraznit čelo, lícní kosti, nos a bradu. Vybírejte takový, který má více odstínů, jejich smícháním vznikne perfektní efekt svěží tváře.

Barev se nebojte

Během léta zapomeňte na mastné oční stíny. Slévají se, rozmazávají a nevypadají hezky. Vyhrát si můžete s barevnými tužkami. Pastelových odstínů je na výběr nepřeberné množství a každý den můžete použít jinou barvičku. Fantazii se rovněž meze nekladou a využít můžete až několik barev při jednom líčení.

Lesk na rty

Večerní líčení může být odvážnější (matné rtěnky jsou nyní IN), ale během dne je vhodné rty hydratovat barevnými balzámy s UV ochranou nebo lesky na rty. Dnešní trendy přejí přirozenosti.

Řasy

Jestliže plánujete dovolenou, pak je vhodné nechat si nabarvit řasy v kosmetickém salonu. Pak už stačí použít jen čirý gel, který řasy krásně rozjasní. Ne každý totiž snese voděodolné řasenky.

Obrázek: pixabay.com