Péče o plavky začíná už v okamžiku jejich pořízení. Tedy dřív než s nimi vyrazíte na koupaliště či pláž. Před prvním použitím je namočte do vlažné vody a vyperte ručně neutrálním mýdlem, vlasovým šampónem, případně šetrným pracím práškem. Rozhodně plavky neždímejte, pouze vymačkejte vodu a nechte volně uschnout.

Po prvním použití

Vrátila jste se z koupaliště a spěcháte do sprchy? Výborně, ale nezapomeňte si rovněž vyprat i plavky, opět ve vlažné vodě. Plavkám svědčí, když mohou usýchat venku na vzduchu, ale spíš než sluneční paprsky zvolte stín. Plavky výtečně snášejí jak šampon na vlasy, tak gel určený pro intimní hygienu – zkrátka potřebují šetrné zacházení, mají-li něco vydržet.

Písečné pláže a vodní atrakce

Plavky bezpochyby trpí mechanickým namáháním. Písek, kamínky, skluzavky a další letní zábava, jim dává docela zabrat. Proto si pro tyto příležitosti kupte vícero levnějších plavek a střídejte je. Byla by škoda prošoupat na vodních atrakcích nějaké parádní plavky. Ty si nechte na běžné koupání, opalování a plážovou promenádu.

Mořská sůl, chlor a kosmetika

Jak mořská sůl, tak chlor materiálům příliš nesvědčí. V obou případech může docházet ke změně barvy a ztráty pružnosti. Stejně tak nežádoucí účinky má i pot v kombinaci se sluneční kosmetikou. Nejdříve si natřete opalovací mléko, nechte jej vsáknout a teprve poté si oblékněte plavky. Bohužel plavky prochází během léta skutečnou zatěžkávací zkouškou, vyplatí se plavky střídat a pravidelně vymáchat ve vlažné vodě a nechat volně uschnout, jak jsme již zmínili – ve stínu.

Jestliže se nemůžete neustále převlékat

Je docela logické, že ne vždy je možné se převlékat z jedněch plavek do druhých. V takovém případě využijte sprch, které bývají na plážích různě rozmístěny. Ať už se jedná o pláž či hotelový bazén. Spláchnete vždy z plavek chlór, sůl, řasy, písek i pot.