Máte nějaké to kilo navíc? Pak se tím zbytečně netrapte. Pěkně se oblékat je možné i s plnými křivkami, navíc díky některým trikům lze opticky ubrat až několik kil. Skryjete tak nedostatky a naopak zvýrazníte své přednosti.

Na plesovou sezónu je sice ještě chvíli čas, ale už teď si lámete hlavu nad tím, jakou róbu zvolit? Buďte k sobě upřímná, pokud se vám nepovedlo zhubnout během léta, pak se to patrně nepovede ani teď. Na běhání, cvičení, skákání a diety vás neužije, ale přesto byste ráda na sobě něco upravila? Pamatujte si, že každá žena je krásná. Některá je kost a kůže a jiná má hold větší zadek, boky a prsa. To neznamená, že je taková žena něco méně. Jsou pouze ženy, které se neumějí upravit a správně obléci. To však nebude váš případ. Poradíme vám, jak na to.

Správné spodní prádlo

Kouzlo úspěchu spočívá již ve správně zvoleném spodním prádle. Dnes je možné koupit kalhotky s vyšším pasem, které stáhnou bříško i zadeček. Stejně tak důležitý je i výběr vhodné podprsenky, která dodá větším prsům oporu, aby neležely na břiše.

Svislé linie

Chcete-li vypadat opticky hubenější, pak vsaďte na svislé linie. Výtečným příkladem jsou jednobarevné pouzdrové šaty doplněné jednoduchým sakem a botkami na jehlovém podpatku. Vyhněte se oblouku vzorovaným oděvům a vodorovným páskům – to naopak ještě rozšiřuje.

Lichotící detaily

Výraznější detail je potřeba použít v případě monochromatického oblečení. Volte sice pro své oblečení jednobarevný základ, ale neoblékejte si vše v jedné barvě. Aby outfit nepůsobil monotónně, rozbijte to něčím výrazným. Například lodičky v jiné barvě než kalhotový kostým, zajímavý šátek kolem krku apod.

Pozor na bříško

Dřív než opustíte domov, ujistěte se, že je vše jak má. Rozepnuté knoflíčky u košile v oblasti bříška či plných ňader by nebylo zrovna nejšťastnější.

Pozor na volné věci

Mnoho dam s plnými křivkami volí záměrně volnější oblečení, že skryjí faldíky a kila navíc. Tak na to pozor. Ve volném oblečení právě ukážete to, co nechcete, tudíž kila navíc. Mnohem lepší je pevnější a těsnější oblečení, pozor ne upnuté, ale zkrátka tak akorát.

Velká kabelka

Pokud neměříte zrovna 150 cm, pak zvolte raději větší typ kabelky. Správný výběr kabelky totiž hraje také důležitou roli. S větší kabelkou vypadá postava vyšší a štíhlejší.

Zapomeňte na lesklé materiály

Co si určitě nepořizujte, jsou oděvy z lesklých materiálů. Jsou sice módní záležitostí, ale ty si nemohou mnohdy dovolit ani štíhlé ženy. Nesluší totiž jen tak někomu. Dokážou vyzdvihnout každou nedokonalost a záhyb na těle.  Všechno lesklé, elastické nebo naopak velmi volné ze svého šatníku vyřaďte.

Obrázek: pixabay.com